• Obec Vislava

  • Obecný úrad

    Vislava 61
  • 090 21 Chotča
  • Tel.: 054/742 27 41
  • E-mail: vislava@post.sk vislava@centrum.sk
  • obecvislava.wordpress.com

Vislavčania zbierali podpisy proti skládke v Šemetkovciach vo Svidníku!

V závere uplynulého týždňa, vo štvrtok a v piatok rozdávali aktivisti z Vislavy v Stropkovskom okresu v uliciach Svidníka letáky, ktorými protestujú proti výstavbe skládky TKO v obci Šemetkovce vo Svidníckom okrese. Navyše prišli aj priamo na zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo Svidníku a po tom, ako to odhlasovali poslanci, vystúpil predseda Petičného výboru proti skládke TKO v Šemetkovciach Pavol Sekeľ.

      Pravdou ale je, že nie všetci poslanci boli za jeho vystúpenie, odhlasovali to však a Pavol Sekeľ dostal priestor na šírenie tvrdení proti skládke. „Nepoďakujem vám za vaše vystúpenie, poďakujem vám za to, že ste skončili. Toto, čo vy tvrdíte, nie je pravdou, zavádzate verejnosť a myslím si, že toto, čo si dovoľujete, je vrchol drzosti,“ zareagoval primátor Svidníka Michal Bartko nielen na slová Pavla Sekeľa, ale aj na fakt, že v uliciach Svidníka zbierali podpisy pod petíciu proti výstavbe skládky TKO v Šemetkovciach.

vislava1

Vystúpil aj poslanec Andrej Tyč (NEKA), ktorý tvrdenia Pavla Sekeľa takisto odmietol. „Som z Rovného, chodievam do rodnej obce pravidelne trikrát do týždňa a cez Hrabovčík, okolo tamojšej skládky a nikdy tam nebol žiaden problém, žiaden zápach. Som presvedčený, že skládka v Šemetkovciach bude ešte vodotesnejšia, ešte na vyššej úrovni a ani tam nebude žiaden problém,“ vyhlásil poslanec Andrej Tyč.

(ps)

Podduklianske novinky/20. apríl 2009

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: